RSSВерсія для друку

Опитування

Рівень поінформованості веб-активної групи населення щодо вірусного гепатиту С становить 47%
 

Партнери


Випадки з практики

Адвокація доступу до лікування гепатиту С в Російській Федерації

На початку березня 2011 року, Максим Малишев вирішив реалізувати своє право на лікування гепатиту С, яке особам з ВІЛ-інфекцією в Росії має надаватися безкоштовно. Прийнявши таке рішення, він відправився в товариський СНІДцентр і був там приголомшений тим, що хоча саме лікування надається безкоштовно, проте всі аналізи і консультації інфекціоніста під час лікування повинні оплачуватися самим пацієнтом. За попередніми підрахунками ці додаткові витрати повинні були обійтися в пацієнту в 5000 рублів. 


Тому у Максима Малишева народилася ідея, спільно з Михайлом Голіченко (провідним аналітиком з прав людини Канадської правової мережі з ВІЛ / СНІДу) подати скаргу у зв'язку з цією ситуацією, спочатку в обласній СНІДцентр, щоб довести протиправність такого підходу до лікування гепатиту С в Тверській області. Першим кроком стало складання скарги на ім’я головного лікаря Тверського СНІДцентру, яку Максим подав йому в березні 2011 року.


У квітні від головного лікаря прийшла відповідь, загальний зміст якої зводився до такого: закупівля тест систем не передбачена бюджетом і грошей на них немає.


Наступним кроком Максима була скарга до Департаменту охорони здоров'я Тверської області на дії головного лікаря Тверського СНІДцентру. Скаргу він подав на початку травня і за законом повинен був одержати відповідь на неї не пізніше, ніж за 30 днів.


Цілих 3 місяці заявник чекав відповідь з Департаменту охорони здоров'я на цю скаргу. Неодноразово телефонував, заходив і вислуховував різні обіцянки і виправдання бездіяльності Департаменту. У вересні місяці при черговому візиті Максим подав ще одну скаргу на порушення термінів. Тільки в жовтні, в черговий раз прийшовши в Департамент, Максим отримав довгоочікувану відповідь, в якій в черговий раз говорилося про неможливість безкоштовної діагностики.


Зневірившись у результативності використання адміністративної форми захисту, Максим Малишев звернувся з позовом до суду. Рішення судів першої та апеляційної інстанції були ухвалені не на його користь, проте зараз справа перебуває на розгляді в суді касаційної інстанції, а Максим з надією чекає на результати касаційного перегляду рішення.


Детальнішу інформацію про даний випадок Ви знайдете за адресою:

Дніпропетровськ: лікарі крали гроші, виділені для хворих на СНІД

Співробітники Управління боротьби з організованою злочинністю ГУМВС в Дніпропетровській області припинили діяльність злочинної групи, до складу якої входили 4 працівники комунального закладу «Дніпропетровський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом», які привласнили 100 тис. грн. виділених з бюджету на лікування хворих.

Про це  повідомили у Відділі зв’язків з громадськістю ГУ МВС в області. Зловмисники з 2009 р. по теперішній час, завели 34 амбулаторні картки на осіб, які фактично не проходили лікування у СНІД-центрі і не звертались сюди за допомогою.

«Таким чином працівники комунального закладу привласнили, за попередніми даними 100 тис. грн. бюджетних коштів, що виділялися центру на медичні препарати великої вартості, та утримання хворих, що проходять тут стаціонарне і амбулаторне лікування», - повідомляє ВЗГ.

За зібраними матеріалами слідчим управлінням Головного управління МВС в Дніпропетровській області порушено кримінальну справу за ст.358 «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів» Кримінального кодексу України.

Під час проведення обшуків за місцем мешкання зловмисників та у робочих кабінетах СНІД-центру вилучено документи, що підтверджують факти підроблення історій хвороб, та лікарські засоби.

Наразі, члени злочинної групи затримані та вирішується питання, про обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Постійна адреса статті:

http://health.unian.net/ukr/detail/223567

Перебільшені страхи, неграмотність педагогів і батьків породжують умови, небезпечні для дітей, інфікованих ВІЛ

Більше 2-х років на базі Миколаївського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, що живуть, з ВІЛ / СНІД (ЛЖВ)» раз на місяць проводяться групи для підлітків, яких торкнулася проблема ВІЛ / СНІД. Ці групи були створені з метою створення умов для відкритого спілкування про ВІЛ - інфекції серед дітей, які знають про свій ВІЛ - позитивний статус або діагноз своїх батьків, а також профілактики внутрішньої дискримінації і прийняття свого захворювання.

 На останній групі, яка відбулася в серпні, однією з тем, яку підняли підлітки - початок нового навчального року. Хлопці поділися своїми почуттями та думками з приводу розголошення ВІЛ-статусу і якості викладання цієї теми в школі, так як саме вже неодноразово стикалися з не зовсім коректними і толерантними судженнями про ВІЛ-інфікованих з боку вчителів.

 «Коли вчителі кажуть нам про ВІЛ, вони говорять з нами як з маленькими дітьми, як ніби ми нічого не розуміємо. Не правильно використовують слова. Плутають ВІЛ та СНІД. Для багатьох школярів ВІЛ і СНІД - це одне і теж, тому що так кажуть на уроках, роблячи акцент на СНІД, а не на ВІЛ, хоча має бути навпаки» - каже Даша, 16 років. Не рідко, вчителі, користуючись інформацією з «жовтої» преси, розповідають дітям «страшилки» про ВІЛ-інфікованих, формуючи у своїх вихованців нетерпиме ставлення до ВІЛ-позитивних людей. «Якось на уроці «Основи здоров'я» вчителька сказала нам, що «такі» люди озлоблені на світ і хочуть заразити інших людей» - ділитися своїм досвідом Даша.

 Звичайно, немає сумнівів, що після таких «виховних годин», в шкільному середовищі пануватиме страх і негативне ставлення до ЛЖВ; але страх і негативні почуття в результаті таких уроків виникають не тільки у здорових дітей, а й у дітей, які зіткнулися з цією проблемою.

 Перебільшені страхи, неграмотність педагогів і батьків породжують умови, небезпечні для дітей, інфікованих ВІЛ. При тому, що в світі не зафіксовано жодного випадку передачі ВІЛ в дитячих садах і школах. Кожна дитина, не дивлячись на свій статус, в першу чергу дитина. Здоров'я і життя ВІЛ + дитини залежить від нашого ставлення і любові. «Ми вміємо дружити й любити. Ми такі, як і всі. Ми всіх поважаємо»- каже Оля, 13 років.

 Постійна адреса статті:

www.civicua.org/news/view.html

Уповноваженим Верховної Ради з прав людини відкрито провадження про порушення права на життя померлої ув’язненої

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова відкрила провадження про порушення права на життя померлої ув’язненої Лук’янівського СІЗО 28-річної Олександри Робейко. Про це повідомили у прес-службі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Як нагадує прес-служба, 15 вересня під час перевірки Уповноваженим з прав людини стану дотримання прав ув’язнених Лук’янівського СІЗО було виявлено факт брутального порушення права на життя 28-річної О.Робейко, з дитинства – круглої сироти.

«Жінка протягом півтора року знаходилася під вартою в слідчому ізоляторі, з них вісім останніх місяців – у медичній його частині, через захворювання на туберкульоз та СНІД», - повідомили у прес-службі.

За їхніми даними, клопотання керівництва Лук’янівського СІЗО до Шевченківського районного суду міста Києва про звільнення тяжко хворої О.Робейко залишилося без реагування. Після винесення вироку жінку було доставлено до лікарні, де вона через три дні померла.

З метою з’ясування усіх обставин, що призвели до смерті О.Робейко, Уповноваженим з прав людини Н.Карпачовою відкрито провадження про порушення права на життя ув’язненої слідчого ізолятора.

"Відмова вартових порядку і суддів у звільненні з-під варти тяжкохворих ув’язнених і ненадання їм дозволу на лікування в установах Міністерства охорони здоров`я України іноді приводить до смертельних наслідків, як це сталося кілька днів тому з 28-річною ув’язненою Лук’янівського СІЗО Олександрою Робейко", - цитувала прес-служба Уповноваженого ВР слова Н.Карпачова.

Постiйна адреса статтi:

http://health.unian.net/ukr/detail/224494

У Чернігові лікар продавав психотропні засоби наркоманам

У Чернігові правоохоронці викрили лікаря, який продавав психотропні засоби наркоманам.  Про це повідомили у секторі громадських зв`язків Управління МВС в області.

Співробітники сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків Чернігівського міського відділу УМВС в Чернігівській області встановили, що лікар з багаторічним стажем і досвідом роботи, провідний фахівець однієї з міських лікарень продавав сильнодіючі та психотропні засоби.

Чоловік виписував рецепти на отримання сильнодіючих лікарських засобів на ім`я своїх пацієнтів, які ні про що не здогадувалися. За рецептами він особисто купував лікарські засоби, а вже потім продавав їх вдесятеро дорожче від реальної вартості. Під час перевірки аптек міста було виявлено понад 100 таких рецептів на отримання сильнодіючих лікарських засобів, з них близько десяти - на отримання психотропних засобів.

Свій вчинок лікар пояснив тим, що йому було шкода наркоманів і він хотів їм допомогти.

Чоловіка звільнено з роботи, він знаходиться на підписці про невиїзд. За даними фактами порушено кримінальні справи за ч. 1 ст. 318 (незаконне виготовлення, підроблення, використання чи збут підроблених документів на отримання наркотичних засобів, психотропних речовин або прекурсорів), ч. 2 ст. 321 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних і сильнодіючих речовин) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Санкції цих статей передбачають покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі до двох років. Триває слідство.

Детальніша інформація за адресою:

http://health.unian.net/ukr/detail/224708

У Чернігові батьки 3-річного хлопчика звинувачують медиків

Батьки 3-річного хлопчика Кирила Середи вважають, що через неправильне лікування у Чернігівській обласній лікарні критично погіршився стан їхньої дитини. Про це повідомив представник родини Тарас Скорик.

За його словами, мати та близькі дитини мотивують свої претензії в першу чергу тим, що поки дитина три тижні перебувала в реанімації, їх не повідомляли про стан та не допускали провідувати, а також відмовлялись видати копію історії хвороби для консультації з незалежними фахівцями.

Як зазначив Т.Скорик, у червні хлопчик переніс у Києві операцію з видалення доброякісної пухлини мозку. У липні на фоні позитивної післяопераційної динаміки дитину перевели за місцем прописки до Чернігівської обласної дитячої лікарні.

Там дитину одразу поклали до реанімації, і три тижні не повідомляли батькам жодної інформації про її стан, який, як з’ясувалося різко погіршився настільки, що хлопчика довелося підключати до апарату штучного дихання. Весь цей час батькам не дозволяли провідувати дитину. У серпні хлопчику стало краще, його відключили від дихального апарату, він став потроху приймати їжу, навіть додав у вазі. Але пускати матір до дитини лікарі почали тільки після втручання заступника голови облдержадміністрації Віктора Тканка.

Минулого тижня стан Кирила раптово сильно погіршився, він схуд на 4 кілограми, їжу не сприймає, з’явилися пролежні, сильні судоми, перестав реагувати на світло, з’явилося запалення роговиці ока, що викликало появу виразки, через яку не закривалося око, і утворився отвір до очного дна.

«Батьки вважають, що через неправильне лікування лікарі просто «запустили» дитину, хоч після операції в Києві відновлення було дуже швидким», - сказав Т.Скорик.

Оскільки лікарі не повідомляли батькам про реальний стан речей, вони вирішили звернутися до незалежних фахівців, щоб прояснити ситуацію, і попросили видати історію хвороби. Але, за словами родичів Кирила, лікарі відмовляли, уникали зустрічі з близькими дитини, і казали: «Якщо ми Вам віддамо документи, Ви підете з ними в прокуратуру, і нас тут всіх посадять».

Історію хвороби також не дозволяли копіювати, мовляв, її можна пошкодити. І лише вчора, після того, як ситуацією зацікавились ЗМІ, історію хворобу дити��и все-таки направили батькам поштою.

Родич хлопчика також повідомив, що звернення батьків до прокуратури щодо проведення розслідування було безуспішним, листа було перенадіслано до Чернігівського обласного управління охорони здоров’я. Крім того, з боку медиків на адресу матері дитини прозвучало, що вона є «психічнохворою».

«Я повинен сказати, що матір Кирила є цілком адекватною. Я вчора перебував у Чернігові і був свідком, як вона взяла довідку про те, що є психічно здоровою і не має відхилень», - зазначив представник родини. За його словами, батьки хлопчика хочуть знову перевезти дитину до Києва.

У прес-службі Управління охорони здоров`я Чернігівської облдержадміністрації повідомили, що чернігівські лікарі «роблять все можливе, аби врятувати життя дитини, і не заслуговують негативного ставлення з боку батьків та родичів хлопчика».

За інформацією прес-служби, біля Кирила в реанімації «проводиться цілодобове чергування, медикаментів вистачає, але хлопчик дуже хворий і яким буде його стан навіть завтра, прогнозувати не можливо».

«Головний лікар тримає на контролі стан здоров`я дитини», - запевнили у прес-службі.

В той же час, коли кореспондент одного із ЗМІ зателефонувала особисто головному лікарю Чернігівської обласної дитячої лікарні Олександру Кареті, він повідомив, що ніякої справи на контролі не тримає. «Я у відпустці і не в Україні», - зазначив він.

Постiйна адреса статтi:
http://health.unian.net/ukr/detail/224527

Pfizer розплачується за смертельні випробування

Фармацевтична компанія Pfizer почала виплачувати грошові компенсації сім`ям дітей, які померли під час досліджень експериментального препарату Trovan від менінгіту, які проводила фірма.

Випробування проводилися в 1996 році в місті Кано на півночі Нігерії. Під час епідемії менінгіту групі з 200 дітей давали Trovan, щоб порівняти його ефективність із загальноприйнятими методами лікування, передає BBC.

Згодом одинадцять дітей,що приймали препарат  померли, десятки залишилися інвалідами. Протягом 15 років в Pfizer стверджували, що причиною цих нещасть стала хвороба, а не ліки.

Однак у 2009 році після тривалих і дорогих судових процесів компанія, нарешті, уклала з урядом Нігерії угоду про виплати компенсацій. Знадобилося ще два роки на проведення тестів ДНК, щоб точно встановити, хто має право на виплати.

Сума перших виплат склала 175 тисяч доларів і була перерахована сім`ям чотирьох з 11 померлих дітей. Решта родин зможуть отримати компенсації протягом року.

Постійна адреса статті:

http://health.unian.net/ukr/detail/223266

16.08.2013.

Семінар для адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу

16 серпня 2013 року в м. Львові відбувся семінар для...
16.08.2013.

Олександр Толстанов: Альтернативи імунізації не існує

Про це сказав сьогодні під час прес-конференції, яка...
16.08.2013.

На Одещині проводять кампанію щодо протидії гепатитам

На Одещині триває інформаційно-просвітницька кампанія...
14.08.2013.

Оголошується конкурс на участь у програмі стажування у сфері медичного права, етики та політики (2014 – 2015 рр.)

Кінцевий термін подання заявок: 15 березня 2014 р....
08.08.2013.

Міжнародний круглий стіл на тему «Право і етика біомедичної діяльності»

Вельмишановні колеги! 25 жовтня 2013 р. в м. Львові...
08.08.2013.

Міжнародний круглий стіл на тему «Експертна діяльність у сфері охорони здоров’я: національні традиції і міжнародний досвід»

Вельмишановні колеги! 23 жовтня 2013 р. в м. Львові...