RSSВерсія для друку

Опитування

Рівень поінформованості веб-активної групи населення щодо вірусного гепатиту С становить 47%
 

Партнери


Права людини у сфері охорони здоров’я: практичний посібник

Подяка

Цей посібник є результатом спільної самовідданої праці багатьох людей та організацій. Ідея написання посібника виникла в них внаслідок  переконаності в тому, що позбавити пацієнта залежності від осіб, які надають послуги у сфері охорони здоров’я, захистити людську гідність як пацієнтів, так і суб’єктів, що надають медичні послуги, можна лише забезпечивши дотримання прав людини в цій царині.

Проект підтримали такі органі��ації: Міжнародний фонд «Відродження»  (Україна), Ініціатива «Право та здоров’я» (LAHI) Програми «Громадське здоров’я» та Програма «Права людини та управління грантами» (HRGGP) Інституту відкритого суспільства (OSI). Висловлюємо сердечну вдячність представникам цих організацій, які долучилися до реалізації проекту найактивніше: Марії Винницькій та Вікторії Тимошевській (Міжнародний фонд «Відродження») за роботу з координування проекту; Тамар Езер і Джонатану Коену, які, крім моніторингу та виконання проекту, разом з Джуді Оверал (OSI) були співавторами вступу, міжнародної частини та розділу, в якому висвітлені регіональні механізми захисту 1; Мар’яні Бербек Ростас (HRGGP) за оновлення розділу про регіональні механізми захисту; Паулу Сільва (OSI) за консультативну та координаційну роботу з дизайну посібника; Жану Крісколі (OSI)– за дизайн. Особливої подяки заслуговують Ієн Берн (старший юрист організації INTERIGHTS) за написання розділів про міжнародні та регіональні стандарти прав людини у сфері охорони здоров’я та підготовку словника (разом з Джуді Оверал); Нінель Болотіна, Роман Майданик, Петро Рабінович, Олександр Святоцький (рецензенти) за надані поради та рекомендації. Також висловлюємо подяку Сарі Абіолі за редагування та макетування міжнародної частини посібника; Лео Белетському за поради щодо архітектоніки національної частини посібника; Анні Крюковій за підготовку таблиці ратифікацій; Дмитру Клапатому, Наталії Скрипець (Всеукраїнська громадська організація «Фундація медичного права та біоетики України) за оновлення законодавства у національній частині посібника; Андрію Роханському (Харківська правозахиснагрупа), Дмитру Гройсману, Віктору Роліку (Вінницька правозахисна група), Зоряні Черненко (Національний університет «КиєвоМогилянська академія»), Христині Терешко (Всеукраїнська громадська організація «Фундація медичного права та біоетики України), Людмилі Дешко (Донецький національний університет), Людмилі Солоп (юрист), Олександру Ангелову, Віктору Глуховському (Південний Український центр з прав громадян у сфері
охорони здоров’я) за надані коментарі; Любові Кирієнко за літературне редагування і Віталію Слічному за макетування національної частини
посібника, а також Любомирові Покотилу за переклад міжнародної частини книги.

Цей посібник не вийшов би у світ, якби не ентузіазм та особиста відданість проекту Джуді Оверал, консультанта OSI, M.Ed, MSHA, JD.

Ірина Сенюта,
автор національної частини практичного посібника,
науковий редактор і керівник проекту

1. Цей розділ ґрунтується на матеріалах, які стосуються прав людини. Інститут відкритого супільства та Еквітас опублікували ресурсний посібник «Охорона здоров’я та права людини» за редакцією Дж. Коена, Т. Езер, П. Мак Адамса та М. Мілофа, HTML версія цього посібника доступна на сайті equalpartners.info (українська версія: Охорона здоров’я та права людини: ресурсний посібник / ред. Дж. Коен, Т. Езер, П. Мак Адамс, М. Мілоф ; пер. з англ. Н. Шевчук ; наук. ред. укр. версії І. Сенюта. – 5-те вид., доп. – Львів: Ви-дво ЛОБФ «Медицина і право», 2011. – 600 с. доступна на сайті www.healthrights.org.ua). Додаток до розділу про міжнародні та регіональні процедури (механізми) отримано з дозволу Центру прав людини Університету Ессекс (видання: Вбивство на замовлення як порушення прав людини / За ред. К. Томсон, К. Гіффарда. С. 127–130).

16.08.2013.

Семінар для адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу

16 серпня 2013 року в м. Львові відбувся семінар для...
16.08.2013.

Олександр Толстанов: Альтернативи імунізації не існує

Про це сказав сьогодні під час прес-конференції, яка...
16.08.2013.

На Одещині проводять кампанію щодо протидії гепатитам

На Одещині триває інформаційно-просвітницька кампанія...
14.08.2013.

Оголошується конкурс на участь у програмі стажування у сфері медичного права, етики та політики (2014 – 2015 рр.)

Кінцевий термін подання заявок: 15 березня 2014 р....
08.08.2013.

Міжнародний круглий стіл на тему «Право і етика біомедичної діяльності»

Вельмишановні колеги! 25 жовтня 2013 р. в м. Львові...
08.08.2013.

Міжнародний круглий стіл на тему «Експертна діяльність у сфері охорони здоров’я: національні традиції і міжнародний досвід»

Вельмишановні колеги! 23 жовтня 2013 р. в м. Львові...